Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou špička stínící techniky. Poskytnou vám plné soukromí, maximálně vás ochrání před letním horkem (vlastně i jarním) a ještě vykouzlí docela slušné přítmí. Lamely žaluzie, krycí plechy i vodící lišty můžete objednávat v jakémkoliv odstínu vzorníku RAL. Žaluzie jsou k dostání s manuálním pohonem na kliku nebo s komfortnějším elektrickým pohonem s různými typy motorů jako je Somfy, Geiger, Becker nebo ISOTRA Basic.

Za sebe mohu doporučit elektrický pohon -> motor + dálkové ovládání. Na takový komfort si snadno zvyknete. A troufnu si tvrdit, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat. Především bývá elektrické provedení jediným funkčním řešením především na starších domech. U nového domu si ovládání klikou opravdu neumím představit. Elektrický přívod doporučuji mít připravený před montáží žaluzie, tím můžete ušetřit i několik tisíc korun.
Exteriérové, čili venkovní žaluzie se hodí do jakéhokoliv okna či dveří. Jediné, co provedení může limitovat, jsou rozměry. Otvor pro žaluzii by neměl být užší než 60 centimetrů a nižší než 50 centimetrů. Horní tolerance rozměrů jsou přívětivé – 6 metrů na šířku a 4 metry na výšku by měly být dostačující míry pro absolutní většinu domácností.
Na výběr je z několika druhů – tvarů a šíří lamel. Lamely se jmenují podle svého tvaru ZETTA, CETTA a SETTA. Tedy podobají se písmenům Z, C a S. Zákazníci nejčastěji volí lamely Zetta 90, tedy lamely ve tvaru „Z“ s šíří 90mm. To za sebe také mohu doporučit. Jejich překryv je totiž nejefektivnější a propustí nejméně světla.

Seznam druhů lamel